11 TIPURI DE ELEVI IN TIMPUL EXAMENELOR

Azi va voi prezenta urmatoarele tipuri de elevi in timpul unui examen. Printre acestia s-ar  putea sa va regasiti si voi.

1. Elevii cu multe pixuri dupa ei ...plus creioane,radiere,stilouri si toata papetaria dupa ei.

2. Elevii care au nevoie de mii de foi. Pe langa faptul ca devii neincrezator in cunostiintele proprii  cand ii vezi mai incepi si sa te intrebi ce pot scrie atata.

3. Elevii care pun multe intrebari. De la intrebari cum sa isi scrie numele si explicatia unui exercitiu la intrebari care nu isi au rostul,doar ca sa enerveze.

4. Elevii care se roaga la toti zeii sa ii ajute sa ia nota buna.

5. Tocilarii. Mai exact elevii care au invatat zi si noapte,pagina cu pagina pentru ziua cea mare.

6. Elevii  increzatori. Ei stiu ce au de facut,s-au pregatit pentru asta.

7. Elevii care nu au nici o grija. Care sunt prea relaxati si nu le pasa ce se intampla dupa examen.

8. Elevii cu capul in nori. Privesc tavanul,pe geam,se uita prin sala,numai la foaie nu.

9. Elevii uituci. Uita de cum intra in sala. Din cauza emotiilor,evident...

10. Girafele. Mai exact elevii ce vor sa copieze. Se pot intinde pana in capatul opus dca le trebuie un raspuns.

11. Scriitorul din ultimele minute. In primele minute n-are nici o grija iar in ultimele minute baga viteza.

Si aici este episodul cu tipurile de elevi la test