Machiajul - Intrebarea majora a baietilor, profesorilor dar si a parintilor

 


Machiajul - Întrebarea majora a băieților, profesorilor dar si a părinților este de ce alegem să stăm in oglindă cu orele ca să ne machiăm doar pentru a merge la școală, evenimente sau chiar si ieșit afară 

    O prima explicație este încrederea scăzută, majoritatea nu se iubesc asa cum sunt si încearcă să se simtă frumoase prin machiaj


     Pasiunea, multe chiar sunt pasionate si încearcă lucruri noi în fiecare zi spre admirația tuturor

      Si ultimul si cel mai adevărat este ca asa ne place, o devenit o rutina chiar si o necesitate, ne simțim frumoase deobicei și apreciate de altele doar ca am reușit sa ne facem codita aia identica cu cealaltă. Ce e drept sunt fete care aleg să stea naturale si încurajăm asta! 


Într-un final sper sa v-am răspuns la întrebarea : DE CE SE MACHIAZĂ FETELE?


autor: Eva-Maria Purtuc