Ce haine alegem pentru noul an scolar

Fie ca este vorba de haine pentru fete sau de haine pe care le aleg baietii prima zi din noul an scoar reprezinta o provocare in acest sens pentru fiecare.

Indiferent de ce porti in prima zi de scoala ( exceptand cazurile in care inca mai exista si uniforme ) este cel mai important outfit din tot restul anului scolar.

Pentru baieti camasa sau un tricou polo raman cel mai valoros element pentru inceputul noului an scolar. Cele doua piese sunt extrem de comode, practice si totodata elegante.

O rochie casual, o fusta midi asortata cu o camasa sau de ce nu o pereche de pantaloni si o camasa sunt cele mai potrivite haine pentru fete .

Pantalonii Jeans sau blugii cum ii stim cu totii nu se vor demoda niciodata. Potriviti corect intr-o tinuta ei vor aduce efectul de care ai nevoie in prima zi din noul an scolar. Jeansii merg sa fie purtati atat de fete cat si de baieti, intr-o combinatie cu o camasa sau un tricou polo.

Daca insa temperaturile nu sunt tocmai prietenoase, pentru vorba aceea toamna nu e ca vara, gecile de toamna sunt ideale atat pentru fete cat si pentru baieti. Poti alege o geaca din material de fas, o ceaga din material de "blugi" sau de ce nu o geaca de piele care ramane si in acest an un "must have" pentru fiecare garderoba.

Ramanand in zona unor temperaturi nu foarte prietenoase la haine pentru fete recomandam recomandam sa nu lipseasca puloverele. Pulovere usor cambrate si nu foarte groase, perfecte pentru toamna.

Baietii, pentru a ramane intr-o zona eleganta, le recomandam sa aleaga puloverele in V si de ce nu cu o camasa pe dedesupt.

La capitolul incaltaminte avem mai multe variante in functie de preferintele fiecaruia. Tenisi, pantofi, ghete de toamna sau adidasi.

Nu uita! Este important sa te simti cat mai confortabil in hainele pe care la porti . Combina decenta, confortul si eleganta si cu siguranta vei atrage privirile si admiratia celor din jur, colegi si profesori.