Puțin retro, puțin hard și puțin mai mult special

 

‘’Reise, reise’’ este al patrulea album al trupei Rammstein formata in anul 1994 si este unul din multele albume ale acestei trupe cunoscute la nivel mondial, al carei stil muzical, dupa cum cei sase membri ai trupei au spus, se numeste ‘’Tanz-Metall’’ imbinand astfel cu success industrial-metal- ul, muzica electronica si heavy metal-ul, iar marea majoritate a capodoperelor lor muzicale este in limba germana, restul fiind in limba engleza.

Daca esti un iubitor al rock ului si in acelasi timp vrei sa te bucuri de o atmosfera retro, fara tehnologie, ca si mine, atunci am gasit cea mai buna solutie pentru noi: discurile de vinil.

Ca ascultatoare inraita a acestui gen muzical si al acestei trupe am fost foarte incantata de gasirea acestui album pe vinil, deoarece nu-l gasisem nicunde. Calitatea lui este reprezentata si de pretul nu tocmai redus al acestuia, el fiind Impachetat in doua coperti de carton cu desenul de coperta al albumului frumos colorant, acesta neputand scapa neobservat oriunde l-ai pune, dar pot spune ca bucuria cu care vei asculta fiecare melodie va merita .

De asemenea, il poti oferi ca si cadou,generatiilor noi cat si celor mai vechi fiind un articol vintage care cu siguranta va trezi amintiri , impachetat frumos, unui fan cam ca si tine de mare, care cu siguranta se va bucura enorm, evident, asta daca te va lasa inima sa renunti la o asa bijuterie

Toate albumele trupei sunt care mai de care mai frumoase, dar acest album imi aduce un alt fel de icantare fata de celelalte, in cele 11 melodii cuprinse in cele 49 de minute pe care acesta le are.

Fiecare melodie are ceva aparte, iar ascultatul de rock si heavy metal pe vinil este un rai, de aceea va recommend cu caldura aceste discuri pe care sunt sigura ca le veti pretui si va veti bucura de ele asa cum ma bucur si eu, de fiecare data cand le ascult impreuna cu familia, prietenii sau singura.

Va asigur ca nu veti regreta alegerea facuta si bine-inteles, ar trebui sa adaugati colectiei si restul de albume puse pe vinil care va vor aduce la fel de multe endorfine ca si acesta pe tot parcursul ascultarii ,

Printre ele se Numara si albumele’’Mutter’’ , ‘’ Rosenrot’’. Rammstein’’ si albumul care a fost lansat anul acest ,, Zeit’’ care este si el un diamant al discografiei trupei.

  Acest album al trupei Rammstein il gasiti AICI 

Informații produs CARTURESTI

-Categorii:-Hard & Heavy, Vinil

-Artist:Rammstein

-Casa de discuri:Spinefarm Records

-Data publicării:2017

-Număr discuri:2

-Suport:Vinyl

Lista de piese de pe cele două discuri

-Vinyl 1

1. Reise, Reise

2. Mein Teil

3. Dalai Lama

4. Keine Lust

5. Los

6. Amerika

7. Moskau


-Vinyl 2

1. Morgenstern

2. Stein Um Stein

3. Ohne Dich

4. Amour