Cum am facut bani la toate varstele

BODY SHAMING

 


El este întâlnit la foarte mulți adolescenți in perioada liceului. Mulți nu sunt siguri pe sine si le este rusine cu propriul lor corp din motive persoane.

 Sunt de părere ca body shaming-ul nu ar trebui sa existe, toti suntem unici suntem frumoși in propriul nostru corp, eu personal sunt dupa motoul IMPREFECTIUNILE COMPLETEAZĂ PERFECȚIUNEA
Stiu ca vedem pe Instagram multe modele cu corp superb, față fără  urma de agnee sau riduri, dar astea nu exista, un documentar despre viata online a aratat ca 90% dintre modele isi pun Photoshop pe propriile poze

 Stiu ca este greu ca in perioada asta sa ai încrederea necesara in tine de a iti accepta corpul sau fața asa cum ii dar nu uita ca toți suntem într-o neîncetată schimbare, oricând la orice ora poți incepe sa iti schimbi viata


Iubeste-ti Corpul exact asa cum ii, pentru ca e unic, și nimeni nu poate sa iti dovedească contrariul


autor: Eva Maria Purtuc